Koffee (19) – ktorá dostala svoju prezývku od spolužiakov v škole ako dieťa, pretože zvykla piť kávu – bola vychovaná jej matkou v meste Spanish Town na  Jamajke, ako najmladšia zo štyroch detí. Narodila sa vo veľmi kresťanskej domácnosti a vyrastala počúvaním evanjelickej hudby ako Kirk Franklin, Donnie Mcclurkin a Mary Mary. Keď mala päť rokov, u Koffee sa vyvinula ambícia stať sa speváčkou, no tie túžby zmizli ako rástla. Veci sa zmenili keď sa zapísala na Ardenne High School v Kingstone na Jamajke a spoznala  zmesi kultúr a rozmanitosť možností veľkého mesta.

“Kingston je skôr ako metropola, zatiaľ čo Spanish Town je ako malé mesto, takže je tu viac kľudu a nie tak veľa prístupu k určitým veciam, ktoré sú súčasťou rýchleho života,” vysvetľuje.
Keď mala 12 rokov, Koffee po prvý raz chytila do rúk gitaru a o dva roky neskôr sa dostala do kontaktu s hudbou reggae, konkrétne s Chronixxom, ktorý sa spolu s hudbou evanjelia stal hlavnou inšpiráciou. Radostná speváčka začala skúšať písanie textov, ktoré sa opierali o jej túžbu pokračovať v hudbe.
“Písala som, ale nie piesne,” hovorí Koffee s úsmevom. „Bola to pre mňa výzva, napísal som rýmovú schému, takže namiesto piesne by to bol len jeden celý verš, a takto som sa sám vyzýval.“ Skúmala som schému, a snažila som sa text predlžovať, viac barou a zvykať si na rôzne slová. Práca na osnovách, flow a podobne. Svoje poznatky som začala zavádzať  do praxe a objavovala samú seba. “